Pažintinis dviračių maršrutas „Olita – Orany“

Alytus Varėna, arba Varėna –Alytus
iki 60 km
1-2 dienos
dviračių takai, asfaltas
vidutinis

Pažintinis dviračių maršrutas „Olita – Orany“

( Alytus Varėna, arba Varėna –Alytus)

 Pažintinis istorinis maršrutas dviračiais iš Alytaus į Varėną  buvusio geležinkelio sankasa Alytus –Poteronys – Pavartėnai – Bukaučiškės – Artilerija - Varėna. Maršutas rekomenduojamas besidomintiems istorija ir tiesiog  aktyvaus turizmo  mėgėjams, bei norintiems praleisti dieną gamtos apsauptyje, pailsėti nuo miesto šurmulio.

Maršruto ilgis – apie 60 km.

Trukmė apie 8-10 val.

Kaina –   95 Lt/žm dienai

Kaina – 170 Lt/žm dviems dienoms

 Kelionę rekomenduotina pasirinkti su gido paslaugomis.  Maršrutas įdomus savo lankomais istoriniais objektais.  Apie juos detaliai papasakos profesionalūs gidai  istorikai - šio maršruto įkūrejai ir propaguotojai. Istorines žinias jie pasiruošę pasidalinti su jumis įvairiomis kalbomis: lietuvių , rusų, anglų.

 Žygis prasideda Alytaus centre, prie senosios geležinkelio stoties Gardino g. 14.  Iš pradžių važiuojama link Nemuno  dviračių taku, kuris driekiasi per miestą. Takas yra nutiestas senojo geležinkelio sankasa, kuri buvo  pastatyta  XIX a., o 1994 metais bėgiai išardyti.

Užmiestyje  takas nėra įrengtas, todėl dviračius minsime vieškeliais, žvyrkeliais, lauko takais arba miško keliukais. Maršrutas „Olita-Orany“ vingiuoja vaizdingomis Alytaus ir Varėnos rajonų vietomis, todėl laikas neprailgsta, o įspūdžių lieka tikrai daug. Minti dviratį nebus sunku net ir ilgoms kelionėms nepasirengusiems dviračių turizmo naujokams , nes trasa driekiasi buvusia sankasa, o tai reiškia, kad nėra įkalnių, reljefas lygus. Maršrutą nesunkiai įveikia ir vaikai, jis tinkamas turistų šeimomis. Senųjų geležinkelio objektų apžiūrėjimas taip pat yra smagus nuotykis ir atradimas, kuris patiks ir mažiems, ir dideliems.  

Maršrutas senąja geležinkelio sankasa įdomus ne tik tuo, kad  leidžia pasijusti senojo geležinkelio, Sankt-Peterburgas – Varšuva, pirmos klasės vagono keleiviais, pasidairyti pro jo langą į gražų peizažą, bet ir pamatyti keliolika buvusio geležininkelio statinių. Keliautojų laukia įdomūs pasakojimai, nes keleivius lydi tikri geležinkelio istorijos entuziastai, ne vienerius metus kruopščiai kaupiantys faktus (plačiau – interneto svetainėje www.olita-orany.projektas.lt). Prie objektų  numatyti sustojimai, o juos apžiūrėti bus smagus nuotykis, nes teks leistis ir vaikščioti upelių pralaidomis – tuneliais, kopti į stačius šlaitus. Maršrutas yra mobilus ir nesunkiai pritaikomas įvairių poreikių turistams – kol vieni norės aktyviau pasidomėti objektais, kiti  tuo metu galės trumpam prisėsti ir pasigėrėti gamta.  

Istoriniai ir architektūros objektai, kuriuos bus galima apžiūrėti:

Valstybės saugomi kultūros paveldo objektai – Alytaus geležinkelio stotis ir senojo geležinkelio tilto per Nemuną atramos, vandens pumpavimo stotis Alytuje, Moterties upelio pralaida - tunelis, Plento viadukas, Skernės upelio pralaida - tunelis, Poteronių stotis, Daugų stotelė, (Bukaučiškių dvaro koplyčia mauzoliejus), tilto per Varėnę liekanos, Artilerijos stotis, Lagerių karinio miesto liekanos, Pirmojo pasaulinio karo vokiečių karių kapinės Lagerių miške, tilto per Merkį liekanos, Beržupio upelio pralaida - tunelis, Derežnyčios upelio pralaidos liekanos, Varėnos geležinkelio stotis.

Esant pageidavimui, galima važiuoti dvi dienas, pirmąją dieną susipažinant su Alytumi (IV fortas, „Vidzgirio botannis“ draustinis ir antrojo pasaulinio karo aukų memorialas jame, karinis miestelis, Užnemunės geležinkelių objektai, I fortas, Saratovo kareivinių miestelio liekanos).

 Maitinimo galimybės:

 Babilono restoranas gali Jums suruošti ir pateikti turistinę iškylautojų puotą  tam tikrose poilsiui ir maitinimui skirtose gražiose gamtos  vietose.  Susitarus su sodybų savininkais, galima suruošti vakarienę šiose sodybose:

http://www.dvarcenudvaras.lt/

http://www.glukosmukle.com/

 Nakvynės galimybės: 

Pusiaukėlėje – netoli Daugų

http://www.dvarcenudvaras.lt/

Prie Varėnos

http://www.glukosmukle.com/

http://www.baidares-sodyba.lt/

http://www.ekoratas.lt/?id,176

 

Į kainą įskaičiuota: grupės vadovas, dviračių nuoma, transportavimas ir techninė pagalba, šalmai, pirštinės, dviračių krepšiai.

Papildomai galima užsisakyti maistą kelionei , nakvynę kaimo sodybose arba netoliese esančiuose viešbučiuose. Keleiviai vežami komfortabiliu autobusu, dviračiai-specializuota priekaba.

Nuomuojantis tik dviratį , kaina: 40 lt

Dviračiai nauji, vokiški: Kalkhoff, Focus, Rixe.

Maksimalus  kiekis 40 žmonių.

Skubėkite, nes pavasarį vasarą, rudenį- savaitgalių nedaug... Geri įspūdžiai geros emocijos nauji dviračiai gera darbinė nuotaika, puiki sveikata,darni komandaJ   www.babilonas.lt

Info: Babilono Eko turizmo centre: +37069848981, +37037202545

 

 

 

Išankstinė rezervacija

Neradote jums aktualios informacijos, kilo papildomu klausimų ar pasiūlymu, parašykite mums:

ŠalisAtvykimo data


Išvykimo data


Svečių skaičius


Pasirinkite kambarį


Pridėti kitą kambarį
SIŲSKITE UŽKLAUSĄ
Pastaba:

Gaves Jūsų užklausą mūsų viešbučio administratorius susisieks su jumis per 24 val. el. paštu ar telefonu ir suderins užsakymo detales. Laukiame Jūsų apsilankant pas mus.